Националният отбор на Чехия успя да се класира за европейското първенство в Полша и Украйна през 2012 година, след като победи Черна гора и във втория бараж.

Двете страни се изправиха една срещу друга на стадиона в Подгорица, а чехите стигнаха до минимален успех с 1:0, благодарение на попадението на Петер Ирачек в 81-ата минута.

По този начин момчетата на Михал Билек се класираха за еврофиналите след общ резултат от двата баража 3:0.

Като цяло иначе двубоят бе абсолютно равностоен, а опасните положения по време на него не бяха изобщо толкова много.

Все пак обаче класата на гостите си каза думата и те успяха да стигнат до така ценния успех в този мач.

Ирачек реализира попадението си с хубав удар от няколко метра, който отправи от малък ъгъл. Като цяло иначе първото полувреме бе изключително скучно и имаше едва три удара към противниковата врата и от страна на двата отбора.

През втората част обаче играта се пооживи и футболистите създадоха доста повече голови положения, в сравнение с първата част.

Въпреки наличието на звезди като Мирко Вучинич, Стеван Йоветич и Симон Вукчевич, Черна гора не демонстрира толкова голяма класа на терена и в крайна сметка загуби мача.